Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiemstomatolog radom

stomatolog radom

Wybielanie

Wybielanie
Fotolia_23842166_S
Sekretem pięknego uśmiechu są białe i zdrowe zęby. Istotną częścią estetyki naszego uśmiechu jest kolor zębów. Z chwilą pojawienia się pierwszych zębów stałych zostają one narażone na „kolorowe” jedzenie i napoje jak kawa czy herbata, które powodują, że z czasem tracą one swoją biel. Z upływem czasu przebarwienia penetrują głęboko do wnętrza zęba i stają się trudne do usunięcia konwencjonalnymi metodami. Nawet regularne szczotkowanie może usunąć jedynie część przebarwień. W naszym gabinecie proponujemy pacjentom wybielanie za pomocą nakładek z miejscem na preparat wybielający, które pacjenci stosują samodzielnie w domu. Nakładki takie wykonuje technik dentystyczny na podstawie wycisku pobranego przez lekarza od pacjenta. Pacjent otrzymuje specjalny żel wybielający oraz dokładną instrukcję użytkowania. Wybielanie takie trwa zwykle ok. 2 tygodni. Może mu towarzyszyć przejściowa nadwrażliwość zębów zwłaszcza na zimno przez kilka dni.


W trakcie wybielania oraz kila dni po zabiegu pacjent powinien zachować tzw. białą dietę (unikać czerwonego wina, buraczków, kawy, herbaty, soku marchwiowego i innych barwiących produktów spożywczych).


Wskazania do wybielania zębów:
 Fotolia_46747305_XS
- rozjaśnienie zębów ze względów estetycznych
- przebarwienia zębów pojawiające się z wiekiem
- przebarwienia spowodowane czynnikami wrodzonymi, układowymi, metabolicznymi, farmakologicznymi i urazami jatrogennymi takimi jak fluoroza czy też leczenie niektórymi antybiotykami.  
 

Polecamy